• 02166129745
  • info@araco.ir
هموژنایزر دارویی و صنعت نانو
12 اردیبهشت 2022

هموژنایزر دارویی و صنعت نانو

هموژنایزر صنعت تولید دارو

در تولید داروهای شیمیایی و گیاهی، همگن و مخلوط شدن کاملا یکنواخت مواد، اهمیت حیاتی دارد. بر خلاف بسیاری از صنایع، اگر مواد شیمیایی و فیلرهای دارویی به صورت یکنواخت پخش نشوند، فقط کیفیت محصول افت نمی کند بلکه ممکن است خطر جانی هم ایجاد شود. به همین دلیل استفاده از میکسر هموژنایزر با کیفیت در تولید دارو توصیه می گردد.
مساله مهم دیگری که درباره میکسر دارو باید مورد توجه قرار بگیرد، محدودیت در انتخاب متریال و مواد اولیه است. طبق استاندارد های دارویی، تقریبا در تمام موارد باید روتور، استاتور، لوله های ورودی و خروجی هموژنایزر از جنس استنلس استیل 316 یا 316L باشند.
پیشنهاد ما این است که از میکسر هموژنایزر ویژه آراکو برای صنعت دارویی استفاده کنید. راندمان بالای همگن کردن، طراحی مهندسی و اصولی و کیفیت بالای قطعات دوار و متحرک، به شما کمک می کند که از دغدغه های تولید رهایی پیدا کنید و محصول با کیفیتی را به بازار عرضه نمایید.
بیشترین کاربرد میکسر دارویی در تولید مواد اولیه شربت های دارویی بوده و انتخاب و طراحی هموژنایزر مورد نظر بستگی به اندازه ذرات امولسیون خواهد داشت.

میکسر هموژنایزر دارو

کاربرد میکسر هموژنایزر داروسازی
میکسر هموژنایزر داروسازی را می توانیم برای مخلوط کردن مواد، کوچک کردن اندازه ذرات و اجزای دارو و پمپ کردن امولسیون یا سوسپانسون استفاده کنیم. البته انتخاب میکسر داروسازی باید با توجه به مقدار تولید دارو در هر بچ، و سایز استاندارد ذزه ها انجام شود. برای کنترل دور و نظارت بر شرایط عملکرد خط تولید دارو هم می توانیم تابلو برق و اینورتر(درایو)بکار ببریم. البته قیمت هموژنایزر داروسازی بخاطر استانداردهای خاص، از میکسرهای دیگر، گرانتر است.


هموژنایزر روتور استاتور برای کاربری نانو

صنعت نانو تکنولوژی امروزه جایگاه ویژه ای در بازارهای داخلی و خارجی بدست آورده و کشور عزیزمان ایران، جایگاه مناسب در فناوری نانو دارد. اندازه ذرات و همگن شدن آنها، برای یک محصول نانو الزامی است.

نانو به موادی گفته می شود که یکی از 3 اندازه اصلی آن(طول، عرض و ارتفاع) بین 1 تا 100 نانومتر باشد. اگر هر متر را به 1 میلیارد قسمت تقسیم کنیم، هر کدام از آن قسمت های یک نانو متر خواهد بود. به عبارت دیگر موادی که طول یا عرض یا ارتفاع ذرات آن کمتر از 0.1 میلیمتر باشد در دسته نانو قرار می گیرد.

لازم به توضیح است هر میکرومتر معادل 1000 نانومتر می باشد. البته در بعضی از صفحات فارسی وب، به اشتباه هر نانو را معادل 1 میلیونیوم متر معرفی کرده اند.

مقدار نانو، میکرو و میلیمتر بر حسب متر

خواص مواد نانو

نانومواد بخاطر داشتن اندازه بسیار کوچک خواص جالبی دارند. برای مثال با استفاده از محلول های نانو می توانید سطح بدنه یک خودرو را تا حدی ترمیم کنید. و یا در صنایع آرایشی و بهداشتی، برای محافظت از اشعه ماورا بنفش UV از نانوذرات معدنی مانند اکسید تیتانیوم در ضد آفتاب استفاده می کنیم.

نانو چقدر است؟مشخص است که برای رسیدن به اندازه های نانو، باید از پمپ هموژنایزر بسیار با کیفیت استفاده کرد. ما در آراکو با استفاده از توان مهندسی، نرم افزارهای شبیه سازی و تجربه عالی ساخت، می توانیم میکسرهای مورد نیاز برای صنعت نانو را تولید کنیم.
برای استعلام قیمت هموژنایزر و دریافت اطلاعات فنی بیشتر با ما تماس بگیرید.
09122786723
02166561974
02166129745


مقاله های مرتبط با هموژنایزر و کاربردهای آن
هموژنایزر چیست؟
میکسر استنلس استیل
هموژنایزر غذایی
روش تولید مرکب، جوهر و رنگ با هموژنایزر
کرم دست و صورت، لوسیون و محصولات بهداشتی چطور با میکسر هموژنایزر مخلوط می شود؟
معنی استیج در هموژنایزر روتور استاتور
مقاله قیمت هموژنایزر در سایت ویرگول
لینک فیلم آشنایی با هموژنایزر و کاربردهای آن
قیمت دستگاه هموژنایزر
تولید سس گوجه و رب با هموژنایزر
فیلم تست میکسر هموژنایزر برای تولید نانو سلولز