• 02166129745
  • info@araco.ir
هموژنایزر دارویی و صنعت نانو
12 اردیبهشت 2022

هموژنایزر دارویی و صنعت نانو

هموژنایزر صنعت تولید دارو

در تولید داروهای شیمیایی و گیاهی، همگن و مخلوط شدن کاملا یکنواخت مواد اهمیت حیاتی دارد. بر خلاف بسیاری از صنایع، اگر مواد شیمیایی و فیلرهای دارویی به صورت یکنواخت پخش نشوند، فقط کیفیت مواد افت نمی کند بلکه ممکن است خطر جانی هم ایجاد شود. به همین دلیل استفاده از هموژنایزر با کیفیت در تولید دارو بشدت توصیه می گردد.
مساله مهم دیگری که درباره میکسر دارویی باید مورد توجه قرار بگیرد، محدودیت در انتخاب متریال و مواد اولیه است. تقریبا در تمام موارد باید روتور، استاتور، لوله های ورودی و خروجی هموژنایزر از جنس استنلس استیل 316 یا 316L باشند.
با این توضیحات پیشنهاد ما این است که از میکسر هموژنایزر ویژه ما برای صنعت دارویی استفاده کنید. راندمان بالای همگن کردن، طراحی مهندسی و اصولی و کیفیت بالای قطعات دوار و متحرک به شما کمک می کند که از دغدغه های تولید رهایی پیدا کنید و محصول با کیفیتی را تولید نمایید.

میکسر هموژنایزر دارو

کاربرد میکسر هموژنایزر داروسازی
میکسر هموژنایزر داروسازی را می توانیم برای مخلوط کردن مواد، کوچک کردن اندازه ذرات و اجزای دارو و پمپ کردن امولسیون یا سوسپانسون استفاده کنیم. البته انتخاب میکسر داروسازی باید با توجه به مقدار تولید دارو در هر بچ، و سایز ذرات انجام شود. برای کنترل دور و شرایط عملکرد خط تولید دارو هم می توانیم تابلو برق و اینورتر(درایو)بکار ببریم. البته قیمت هموژنایزر داروسازی بخاطر استانداردهای خاص، از میکسر های دیگر کمی گرانتر است.

هموژنایزر روتور استاتور برای کاربری نانو

صنعت نانو تکنولوژی امروزه جایگاه ویژه ای در میان صنایع بدست آورده و کشور عزیزمان ایران، جایگاه مناسب در فناوری نانو دارد. اندازه ذرات و همگن شدن آنها، برای یک محصول نانو الزامی است.

نانو به موادی گفته می شود که یکی از 3 اندازه اصلی آن(طول، عرض و ارتفاع) بین 1 تا 100 نانومتر باشد. اگر هر متر را به 1 میلیارد قسمت تقسیم کنیم، هر کدام از آن قسمت های یک نانو متر خواهد بود.

به عبارت دیگر هر میکرومتر معادل 1000 نانو متر است. البته در بعضی از صفحات فارسی وب، به اشتباه هر نانو را معادل 1 میلیونیوم متر معرفی کرده اند.

مقدار نانو، میکرو و میلیمتر بر حسب متر

نانومواد بخاطر داشتن اندازه بسیار کوچک خواص جالبی دارند. برای مثال با استفاده از محلول های نانو می توانید سطح بدنه یک خودرو را تا حدی ترمیم کنید. و یا در صنایع آرایشی و بهداشتی، برای محافظت از اشعه ماورا بنفش UV از نانوذرات معدنی مانند اکسید تیتانیوم در ضد آفتاب استفاده می کنیم.
مشخص است که برای رسیدن به اندازه های نانو، باید از پمپ هموژنایزر بسیار با کیفیت استفاده کرد. ما در آراکو با استفاده از توان مهندسی، نرم افزارهای شبیه سازی و تجربه خوب ساخت، می توانیم هموژنایزر های مورد نیاز برای صنعت نانو را تولید کنیم.
برای استعلام قیمت هموژنایزر و دریافت اطلاعات فنی بیشتر با ما تماس بگیرید.
09124780268
09358322301
02166561974
02166129745


مقاله های مرتبط با هموژنایزر و کاربردهای آن
هموژنایزر چیست؟
روش تولید مرکب، جوهر و رنگ با هموژنایزر
کرم دست و صورت، لوسیون و محصولات بهداشتی چطور با میکسر هموژنایزر مخلوط می شود؟
معنی استیج در هموژنایزر روتور استاتور
مقاله قیمت هموژنایزر در سایت ویرگول
لینک فیلم آشنایی با هموژنایزر و کاربردهای آن

قیمت دستگاه هموژنایزر