سیستم مورد نیاز برای اجرای نرم افزار سالیدورک

مشخصات لپ تاپ خوب و مناسب برای سالیدورکس

حداقل کانفیگ سالیدورکز

انتخاب یک دسکتاپ یا لب تاپ مناسب که بتوان با آن نرم افزار Solidworks را اجرا نمود دغدغه بسیاری از کاربران است. در این مطلب تلاش می کنیم تا توضیحاتی در خصوص ویژگی های یک کامپیوتر مناسب برای استفاده از سالیدورکس، ارائه نماییم.

مشخصات سیستم مناسب در محیط اصلی سالید ورک

Solidworks part

Solidworks assembly

Solidworks drawing

به صورت کلی محدودیت خاصی در مورد حداقل کانفیگ برای اجرای سالیدورک وجود ندارد. در حقیقت شما با یک پردازنده Core i3 و استفاده از 4 گیگا بایت رم نیز می توانید سالیدورکز را اجرا نمایید. البته پیشنهاد حداقل مشخصات سیستم از طرف سالیدورک به شرح ذیل است :

Processor: 3.3 GHz or higher clock speed

Operating System: Windows 10 64-bit

Memory: 32GB (16GB minimum)

Hard Drive: Solid State Drive (SSD), maintaining at least 20GB free space

Graphics Card:

NVIDIA Quadro P600 (entry level), P1000/2000 (mid-range) or P4000 (high-end)

AMD Radeon Pro WX 3100 (entry level), WX 4100 (mid-range) or WX 5100 (high-end)

سالیدورک در حین پروسه مدلسازی سه بعدی، رسم اسکچ و تهیه اسمبلی تنها از یک هسته سی پی یو استفاده می کند. بدین ترتیب با بالا رفتن میزان سرعت پردازنده اصلی و فرکانس آن، سالیدورکز در محیط های اولیه خود شامل پارت، اسمبلی و دراوینگ یا نقشه کشی، عملکرد بهتری دارد.

با این توضیح می توان گفت اگرچه تعداد هسته های اصلی و مجازی سی پی یو - CPU در محیط های مختلفی مانند محیط شبیه سازی، سیمولیشن سیالات و انتقال حرارت، رندرینگ و انیمیشین نرم افزار سالیدورک - سالید ورکز تاثیر بسزایی دارد لیکن در محیط های اولیه نرم افزار سالید، سرعت پردازنده تاثیر گذار است.

بالا بودن حافظه رم و نیز کیفیت کارت گرافیک در محیط اسمبلی بیشتر کاربرد دارد. این دو مشخصه، در اسمبلی های سالیدورکس که تعداد قطعات بالایی دارند بیشتر تاثیر گذار هستند.

استفاده از هارد با سرعت بالا و حافظه های SSD به عنوان درایو اصلی ویندوز که سالیدورکز نیز در آن نصب شده باشد، موجب افزایش سرعت اجرا و لود Solidworks می شود، و در عین حال نبود آن نیز مشکلی ایجاد نخواهد کرد.