• 02166129745
  • info@araco.ir
طراحی و فروش برج خنک کننده در خوزستان، بوشهر و هرمزگان
9 آذر 2019

طراحی و فروش برج خنک کننده در خوزستان، بوشهر و هرمزگان

کولینگ تاور مناسب جنوب ایران

انتخاب و طراحی برج خنک کن برای عسلویه
طراحی و ساخت کولینگ تاور در آبادان
ساخت و فروش برج خنک کننده در اهواز
طراحی و ساخت قطعات برج خنک کننده
طراحی و تولید کولینگ تاور فایبرگلاس کانتر فلو برای قشم و کیش
عملکرد برج خنک کننده و کولینگ تاور در آب و هوای شرجی و رطوبت بالا

انتخاب کولینگ تاور و نحوه انتخاب برج خنک کن مناسب صنعتی، از جمله مواردی است که کارفرمایان در هنگام تهیه استعلام جهت خرید یا مناقصه برج خنک کننده در آن با مشکل روبرو می شوند.

خدمات ما در بخش طراحی و فروش برج خنک کننده،پکینگ و کولینگ تاور صنعتی و برج خنک کن لوکس

در این بخش می خواهیم با توجه به شرایط جغرافیایی مناطق جنوبی ایران مانند استانهای خوزستان، بوشهر و هرمزگان، اطلاعات مورد نیاز جهت طراحی و انتخاب برج خنک کننده مانند وت بالب یا دمای حباب مرطوب، درای بالب یا دمای حباب خشک و وضعیت آب در هر استان را به صورت کلی ارائه دهیم تا در زمان انتخاب و طراحی کولینگ تاور صنعتی و برج خنک کن مخصوص چیلر و مجتمع های مسکونی و تجاری، کارفرما اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی استخراج کند.

 

انتخاب نوع برج خنک کننده 

اولین مرحله از فرآیند انتخاب و طراحی کولینگ تاور مربوط به تعیین نوع مناسب جهت کاربری صنعتی می باشد. همانگونه که در مطالب پیشین ذکر گردید، استفاده از برج های خنک کننده بطری شکل - Bottle type Cooling tower - بدلیل اشکالات فراوان و راندمان پایین، امروزه در اکثر کشور های پپیشرفته منسوخ شده است و به جای آن از برج های خنک کن مکعبی و کانتر فلو استفاده می شود. کولینگ تاور های جریان مخالف (کانتر فلو) مکعبی بدلیل داشتن سازه مستحکم و طراحی مهندسی، امکان استفاده از گیربکس را برای کارفرما فراهم می کنند. همچنین تعمیرات و نگهداری آنها بسیار راحت تر و خرابی آنها بسیار کمتر از برج های خنک کننده گرد(بطری شکل) است.

 

شرایط آب و هوایی شهر های جنوب ایران

(آبادان، اهواز، ماهشهر، خرمشهر، بندر امام خمینی، عسلویه، بوشهر، بندر عباس، قشم، کیش، چابهار ) 

تاثیر آب و هوا در انتخاب و طراحی برج خنک کننده و کولینگ تاور

برج خنک کن مناسب آب و هوای شرجی، مرطوب و گرم

برای انتخاب برج خنک کننده، باید شرایط کارکرد آن را مشخص نمود. همانگونه که در مطالب پیشین ذکر شد، بدلیل ثابت بودن دمای ورودی و خروجی آب کولینگ تاور در هتل ها، مجتمع های اداری، مجتمع های تجاری، ورزشگاه ها و بیمارستان ها  که در آن از برج خنک کن برای خنک کردن چیلر های جذبی و بعضا تراکمی استفاده می شود، در کاربری های صنعتی باید به نکات دیگری نیز توجه نمود.

دمای آب ورودی و خروجی به Cooling tower که از طریق چیلر وارد می شود معمولا 37 به 32 و یا 35 به 29.5 درجه سانتیگراد است. 
مورد بسیار مهم در نظر گرفتن این نکته است که صرفا با داشتن ظرفیت برج خنک کننده نمی توان مشخصات کولینگ تاور مورد نظر را شناسایی نمود. این بدان معنا است که به عنوان مثال مشخصات یک برج خنک کن 100 تن، 200 تن، 500 تن و یا 1000 تنی (تن تبرید) از لحاظ ابعاد و اندازه کاملا بستگی به شرایط کارکرد و موقعیت جغرافیایی دارد.
جهت طراحی اصولی برج خنک کننده، باید 4 فاکتور یا مشخصه ذیل به صورت کامل و دقیق از طرف سازنده خط تولید یا دستگاهی که نیاز به خنک کاری دارد، اعلام شده باشد. این 4 مولفه عبارتند از : 

- دمای آب ورودی به برج خنک کن
- دمای آب مورد نیاز خروجی از کولینگ تاور
- دبی آب در گردش مدار خنک کاری
- موقعیت جغرافیایی برج خنک کننده
 

در مجتمع های مسکونی، ادارات، مجتمع های تجاری، هتل ها، ورزشگاه ها، پارک های آبی ، موزه ها و مجتمع های تفریحی که برای تهویه مطبوع عمدتا از چیلر استفاده می شود و می توان با مشخص کردن نوع چیلر مورد استفاده، دمای آبی که به برج خنک کننده -کولینگ تاور وارد می شود را به صورت کلی به شرح ذیل بیان نمود :
دمای آب ورودی و خروجی برج خنک کن در چیلر تراکمی معمولا 35 به 29.5 درجه سانتیگراد است.
دمای آب ورودی و خروجی کولینگ تاور در چیلر جذبی معمولا 37.5 به 32 درجه سانتیگراد است.

 
پس از دریافت اطلاعات مناسب در خصوص دمای ورودی به برج خنک کن، دمای آب سرد خروجی از کولینگ تاور و میزان آب در گردش، شرایط آب و هوایی را نیز باید در نظر گرفت. نکته بسیار مهم در خصوص شرایط آب و هوایی و اقلیمی، در نظر گرفتن این مساله است که طراحی و انتخاب اندازه برج خنک کن بر اساس بالاترین وضعیت دما در مرداد ماه و فصل تابستان است. 
باید توجه داشت که در شهرهای جنوبی ایران که حالت شرجی دارند، دمای هوا نسبت به بسیاری از نقاط ایران بسیار بالا بوده و در عین حال به دلیل نزدیکی این مناطق به خلیج فارس و دریای عمان، رطوبت نسبی هوا بسیار زیاد است. شرایط آب و هوایی شهرهای جنوب ایران برای انتخاب کولینگ تاور به شرح ذیل می باشد :
حداکثر میانگین دمای حباب خشک - Dry bulb : بین 42 الی 47 درجه سانتیگراد
حداکثر میانگین دمای حباب تر - وت بالب : 28 الی 32 درجه سانتیگراد
هنگامی که کارفرما جهت خرید برج خنک کننده به شرکتی مراجعه می کند حتما باید دقت داشته باشد که پایین در نظر گرفتن وت بالب یا دمای حباب تر اگرچه موجب کوچک شدن و در نتیجه ارزانتر شدن برج خنک کننده می گردد، لیکن در گرمای تابستان سیستم تهویه مطبوع و چیلر و یا خط تولید کارخانجات را دچار مشکلات فراوانی خواهد کرد.

 

تابش شدید آفتاب و تاثیر آن در برج خنک کننده

یکی دیگر از ویژگی های مناطق جنوبی ایران، تابش مستقیم و شدید خورشید است. نور شدید خورشید می تواند تاثیرات مخربی را بر قطعات برج خنک کننده بگذارد. به عنوان مثال استفاده از قطره گیر - شبنم گیر و نیز پکینگ پی وی سی - PVC در کولینگ تاور هایی که در معرض تابش آفتاب هستند، موجب ترد و شکننده شدن پکینگ و نم گیر پی وی سی شده شده و این قطعات پس از مدتی خرد می شوند. به همین دلیل است که باید در شهر هایی مانند اهواز، آبادان، بوشهر، عسلویه، قشم، کیش و بندر عباس از قطره گیر های پلی پروپیلن - PP و پکینگ و فیلینگ اسپلش از جنس PP استفاده نمود تا عملکرد برج خنک کننده دچار مشکل نگردد.
همچنین در بدنه فایبرگلاس برج خنک کن به هیچ عنوان نباید از فیلر استفاده نمود. استفاده از رزین مرغوب و الیاف با کیفیت فایبر گلاس باعث بالا رفتن عمر کولینگ تاور در شهر های جنوبی کشور می شود.

شرایط آب برج خنک کن در استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان

به صورت کلی پیشنهاد می شود در برج های خنک کننده ای که از طرف کارفرما خریداری می شود ترجیحا از پکینگ نت اسپلش ضد رسوب از جنس PP استفاده گردد تا راندمان کولینگ تاور به مرور زمان کاهش نیابد و در عین حال سرویس و نگهداری برج خنک کن راحت تر باشد.
نزدیکی به دریای عمان و خلیج فارس و برداشت بیش از اندازه از سفره های آب زیر زمینی موجب شده است که وضعیت آب در استان های جنوبی ایران و شهرک های صنعتی  مناسب نباشد. معمولا آب مورد نیاز در کارخانجات از چاه تامین می شود که دارای سختی و رسوبات زیادی هستند. به همین دلیل انتخاب نوع پکینگ و فیلینگ برای کولینگ تاور اهمیت ویژه ای دارد. 

 
طراحی و فروش برج خنک کن لوکس برای مجتمع مسکونی در جنوب کشور
طراحی و فروش کولینگ تاور لوکس برای مجتمع اداری تجاری
طراحی و فروش کولینگ تاور برای هتل و ورزشگاه
طراحی و فروش برج خنک کننده صنعتی خوزستان، بوشهر و هرمزگان
انتخاب و فروش برج خنک کننده کانتر فلو فایبرگلاس - اهواز
طراحی و فروش برج خنک کن کانتر فلو فایبر گلاس - آبادان
فروش کولینگ تاور جریان مخالف فایبرگلاس - عسلویه
طراحی و فروش برج خنک کننده مکعبی جریان مخالف - خرمشهر
انتخاب و فروش برج خنک کن صنعتی - ماهشهر
انتخاب و فروش کولینگ تاور مکعبی فایبرگلاس - بندر امام خمینی
انتخاب و فروش کولینگ تاور کانتر فلو کامپوزیت - بوشهر
انتخاب و فروش برج خنک کن کانتر فلو فایبر گلاس - بندر عباس
انتخاب و فروش برج خنک کننده کانتر فلو فایبرگلاس - کیش
انتخاب و فروش برج خنک کننده صنعتی فایبرگلاس - قشم
فروش دستگاه ضد رسوب آب ویژه کولینگ تاور در جنوب ایران
فروش پکینگ نت اسپلش ضد رسوب 
فروش قطعات برج خنک کننده صنعتی
محمد قربانعلی بیک
09124780268
02166129745
02166561974
طراحی، فروش و انتخاب برج خنک کننده کانترفلو - پکینگ و قطعات کولینگ تاور :http://cooling-tower.blog.ir

لینک مقاله اصلی :

http://cooling-tower.blog.ir/post/برج-خنک-کن-کولینگ-تاور-فایبرگلاس-کانتر-فلو-پکینگ-فن-آبادان-اهواز-عسلویه-بندرعباس-قشم-کیش