• 02166129745
  • info@araco.ir
کولینگ تاور استان کرمانشاه
19 خرداد 2024

کولینگ تاور استان کرمانشاه

سرمایش صنعتی در استان کرمانشاه

استان زیبای کرمانشاه در جوار رشته کوه زاگرس و فرب ایران واقع شده است. طبیعت بکر و آب و هوای معتدل این استان در کنار مردم سخت کوش و باغیرت در ذهن همه ما جایگاه ویژه ای دارد. بدلیل شرایط اقلیمی معتدل و خنک، در سالهای اخیر بسیاری از کارخانجات، پتروشیمی ها و شرکت های کشت و صنعت در استان کرمانشاه سرمایه گذاری قابل توجهی کرده اند. شهرهای مهم این استان عبارتند از : کرمانشاه، اسلام آباد غرب، سر پل ذهاب، جوانرود، سنقر، هرسین، کنگاور، صحنه، پاوه، گیلانغرب

استان کرمانشاه

نزدیک بودن به مرز کشور عراق و اقلیم کرمانشاه را می توان به عنوان یکی دیگر از انگیزه های مجموعه های صنعتی این استان بر شمرد. مانند تمام کارخانجات و شرکت های تولید، در استان کرمانشاه نیز کولینگ تاور صنعتی کاربردهای فراوانی دارد. البته باید توجه کنیم که بخاطر پایین بود مقدار وت بالب در کرمانشاه، دمای آب خروجی کولینگ تاور در اوج گرمای تابستان و در برخی مناطق می تواند به 20 درجه سانتیگراد نیز برسد.

شرایط اقلیمی استان کرمانشاه

بدلیل مجاورت با رشته کوه زاگرس و موقعیت جفرافیایی خاص، آب و هوای استان کرمانشاه از اکثر نقاط ایران خنک تر است. این هوای مطبوع باعث شده که در شرکتها و کارخانجات این استان، امکان رسیدن به دمای زیر 22 درجه در فرآیند َسرمایش آب با استفاده از برج خنک کننده بوجود بیاید. در نمودار زیر می توانید متوسط سالیانه دمای حداکثر و حداقل ماهانه کرمانشاه در یک سال را مشاهده کنید.

متوسط دمای کرمانشاه در یکسال

کولینگ تاور صنعتی برای کرمانشاه، اسلام آباد غرب، سر پل ذهاب، جوانرود، سنقر، هرسین، کنگاور، صحنه، پاوه، گیلانغرب

بالا بودن متوسط ارتفاع از سطح دریا در استان کرمانشاه، محاسبات مربورط به مقدار هوادهی فن و سرعت هوا در پکینگ اهمیت خاصی دارد. همچنین باید توجه داشته باشید که در کارخانه و تولیدی که ظرفیت زیادی دارد، حتما از برج خنک کن صنعتی استاندار استفاده کنید. برج های صنعتی علاوه داشتن بدنه مستحکم فایبرگلاس(ترجیحا با قالب استیل)، پکینگ های ضد رسوب و مقاوم نت اسپلش دارند و قطره گیرهای آن ها نیز از جنس PP خواهد بود. همچنین محاسبه ظرفیت فن و مقدار پکینگ با کمک نرم افزار انجام می شود.

برج خنک کن صنعتی برای کرمانشاه

فن و پروانه ایرکولر و کولینگ تاور کرمانشاه

فن برج خنک کن وظیفه ایجاد جریان هوا در سیستم را بر عهده دارد.همانطور که گفتیم کرمانشاه جزو اقلیم های معتدل و نسبتا خنک قرار می گیرد. به همین خاطر براحتی می توانید از فن فایبرگلاس کامپوزیت در برج خنک کن و کندانسور هوایی(با هزینه بسیار کمتری از پروانه آلومینیوم) استفاده کنید. توجه داشته باشید که در استانهایی مانند خوزستان، بوشهر و هرمزگان هم می توان از پره فایبرگلاس استفاده کرد اما حتما باید رزین مورد استفاده دمای حداقل 60 الی 70 را تحمل کند.

فن فایبرگلاس و آلومینیوم برای کرمانشاه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره انتخاب برج خنک کننده صنعتی RMS در استان کرمانشاه با ما تماس بگیرید

محمد قربانعلی بیک

09124780268

02166129745

02166561974

لینک و مقاله های مرتبط

برج خنک کننده صنعتی

کانال آپارات فیلم آموزش کولینگ تاور

تهیه اسناد مناقصه برج خنک کننده