• 02166129745
  • info@araco.ir
درباره ما

درباره ما

دکتر ralf speth مدیر عامل گروه خودرو سازی جگوار و مجموعه لند روور که سابقه فعالیت در شرکت BMW را نیز در کارنامه مدیریتی خود دارد در مورد اهمیت یک طراحی خوب می گوید:

"هر زمان فکر کردید برای یک طراحی خوب هزینه زیادی کرده اید، لازم است به هزینه های گزافی که یک طراحی بد(ارزان) به مجموعه شما تحمیل می کند بیاندیشید".

با این مقدمه که اهمیت طراحی خوب را در کاهش هزینه های شرکت ها و سازمان های صنعتی مشخص می کند، به معرفی شرکت آراکو می پردازیم. شرکت آذرخش ریل آریا - آراکو فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده است. ما با بهره گیری از مدیران با تجربه، و کارشناسان زبده، تلاش می کنیم تا با ارائه خدمات متمایز از لحاظ فنی و مدیریتی در پیشرفت و گسترش بومی سازی و بالا بردن توان فنی صنایع کشور سهیم باشیم. روش ما برای رسیدن به این مهم، نگرش علمی و رویکرد سیستماتیک به مسائل و در عین حال در نظر داشتن جنبه های اجرایی هر پروژه است. این یکی از تفاوت های مهم ما با مجموعه های است که پروژه های مهندسی معکوس، طراحی محصول و سیمولیشن را صرفا به صورت آکادمیک انجام می دهند، تجربه کار اجرایی نداشته و با روش های تولید بهینه، آشنایی ندارند. بکارگیری این رویکرد سیستمی، نیازمند داشتن سازمانی دانش بنیان و نیز عمل گرا است. به همین دلیل ما در شرکت آراکو برای افزایش توانمندی سازمان حول این دو محور تلاش می کنیم.
در بخش طراحی محصول((Product design و مهندسی معکوس تجهیزات و ماشین آلات، در نظر داشتن نیاز مشتری و درک خواسته های ایشان، از اولویت های اصلی کلیه مدیران و پرسنل شرکت آراکو است. همچنین توجه ویژه به تولید ناب(Lean production)، کاهش هزینه های تولید، و محیط زیست و حفظ سلامت آن به عنوان تکلیفی اخلاقی در کلیه پروژه های شرکت آراکو در نظر گرفته می شود.

علاوه بر خدمات فنی مهندسی، ما در آراکو با توجه به تجربه های اجرایی و توانایی های طراحی و ساخت، محصول خود را با نام میکسر هموژنایزر به بازار عرضه کرده ایم. هموژنایزر آراکو از انواع روتور استاتور و بچ است. تفاوت خاص هموژنایزر آراکو با بقیه شرکت ها، توجه ویژه به بخش طراحی و مهندسی و دقت بالا در ساخت قطعات است.

ارزشهای ما

همراستایی خدمات با پیشرفت صنایع و کاهش بیکاری در کشور عزیزمان

هویت واقعی یک کسب و کار با توجه به نوع نگرش مدیران ارشد و سهامداران آن مشخص می شود. دیدگاه ما در مورد خدمات شرکت آراکو، همیشه این بوده است که خدمتی به صنایع و شرکت های تولیدی داخلی ارائه کنیم و قدمی هرچند کوچک در راستای رونق اقتصادی کشور عزیزمان ایران برداریم. البته طبیعتا کسب درآمد هم به عنوان عاملی لازم برای بقای شرکت لازم است.

تعهد به کیفیت و کمال

ما از انجام پروژه های صنعتی طراحی، مهندسی معکوس، شبیه سازی و رندرینگ و سایر فعالیت های مهندسی، لذت می بریم و تمام تلاش خود را برای به کمال رساندن یک محصول یا خدمت انجام خواهیم داد. علت اعتماد و همکاری بسیاری از شرکت ها و افراد با ما، همین تعهد و علاقه ما برای به نتیجه رسیدن طرح و ایده آنها است.

احترام به مشتری

یکی از مهمترین ارزشهای ما در آراکو، احترام به مشتری است. برای ما اهمیت زیادی دارد که کلیه مراحل انجام پروژه به صورت کامل و صحیح انجام شود و در عین حال حتی در مواردی که ممکن است تنشی ایجاد شود، مشتری ما از طرف پرسنل و کارشناسان آراکو، محترم شمرده شوند.

توجه به محیط زیست و طبیعت

افزایش جمعیت و بحران های ناشی از گرمایش زمین و خشکسالی باعث شده است مسائل زیست محیطی بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. ما در بخش خدمات مهندسی  تلاش می کنیم با مطالعه و آگاهی پیدا کردن از تکنولوژی ها و روش های جدید، به سمتی حرکت کنیم که محصول طراحی شده توسط ما، کمترین اتلاف انرژی و اتلاف مواد اولیه را در مرحله تولید و همچنین عملکرد داشته باشد.


چرا آراکو؟
در آراکو، فروش و عقد قرارداد پایان کار نیست، بلکه ابتدای تعهد است. اولویت ما فعالیت تخصصی در هر حوزه صنعتی است. برای مثال زمان انجام پروژه های نفت و گاز، ابتدا به تجربیات کارفرما و نیازهای تخصصی ایشان توجه می کنیم. سپس استانداردهای داخلی و بین المللی در مورد محصولی که می خواهیم آن را طراحی یا مهندسی معکوس کنیم را، جمع آوری و مطالعه می کنیم. ما می کوشیم تا پروژه های مشتریان را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهیم، اما در این میان کیفیت را قربانی نخواهیم کرد. به ما ثابت شده است که جدا از تعهد اخلاقی به کیفیت، اگر در زمان اجرای یک پروژه تمام ابعاد آن با دقت مورد توجه قرار نگیرد، باید زمان بیشتری را صرف اصلاحات و تغییرات کنیم. به همین دلیل در ابتدای هر پروژه و قرارداد جدید، با در نظر گرفتن تمام موارد از جمله زمان لازم برای اعمال تغییرات مورد نظر کارفرما، یک گانت چارت زمانی تعریف کرده و تلاش می کنیم تا به برنامه زمانی خود متعهد باشیم.

وبلاگ های تخصصی آراکو

از سال 1389 تصمیم گرفتیم علاوه بر فعایت در حوزه کسب و کار، در نشر دانش و آموخته های خود برای فارسی زبانان عزیز در سراسر دنیا تلاش کنیم. به همین دلیل 3 وبلاگ تخصصی در بخش آموزش سالیدورک(Solidworks)، طراحی و محاسبات مربوط به برج خنک کننده و کولینگ تاور هیبرید، تهویه تونل و شبیه سازی آتش سوزی و حریق، ایجاد کردیم. در وبلاگ های تخصصی، تمرکزمان بیشتر بر این است که اطلاعات فنی و توضیحات مورد نیاز کاربران را به آنها ارائه کنیم. برای رسیدن به این هدف دو کانال آپارات برای نمایش فیلم های آموزشی Solidwroks بصورت رایگان و ویدیو های آموزشی در بخش Cooling tower و قطعاتی مثل فیلینگ و پکینگ، فن فایبر گلاس و برج خنک کن هیبرید ایجاد کردیم که در ادامه آدرس آنها را برای استفاده شما مخاطبین محترم قرار می دهیم.

وبلاگ آموزش و طراحی با سالیدورکز(Solidworks)

در این وبلاگ آموزش های مربوط به بخش اسکچ، فیچر، ورقکاری و طراحی شاسی را ارائه کردیم. البته بخشی هم برای دانلود جزوه ها و کتاب های آموزشی Solidworks به صورت پی دی اف قرار داده ایم. در قسمت دیگر فیلم های آموزشی فارسی را برای کاربران آماده کردیم. البته این فیلم های آموزشی سالیدورکس در کانال آپارات آراکو هم قرار گرفته اند. لینک های دانلود نسخه های مختلف نرم افزار سالیدورک به همراه اد این ها و پلاگین ها نیز در یک بخش دیگر وبلاگ قرار گرفته است.
وبلاگ تخصصی آموزش و مدلسازی با سالید ورک

کانال آپارات آموزش رایگان و تمرین سالیدورکس

وبلاگ فروش و طراحی برج خنک کننده، فن فایبرگلاس و پکینگ

برج خنک کن به عنوان قلب سیستم خنک کاری خط های تولید و بعضی از دستگاه های صنعتی است. در این وبلاگ مطالبی را در مورد صرفه جویی در مصرف آب، جلوگیری از سختی و رسوب در Cooling tower، برج خنک کننده هیبریدی قرار داده ایم. در مورد قطعات جانبی برج خنک کننده، در بخش های جداگانه ای تفاوت بین انواع پکینگ، فیلینگ، مدیا، قطره گیر و فن را بیان کردیم. فیلم آموزش برج خنک کننده و دانلود استاندارهای CTI، مقالات و کتاب های آموزشی کولینگ تاور از بخش های دیگر این وبلاگ است.

وبلاگ تخصصی برج خنک کن و فن صنعتی کامپوزیت
فیلم های آموزشی درباره روش کارکردن برج خنک کن و آشنایی با قطعات کولینگ تاور

وبلاگ طراحی و شبیه سازی تهویه تونل، تهویه پارکینگ و تهویه صنعتی

ما این وبلاگ را برای معرفی خدمات و توانمندی های شرکت آراکو و ارائه مطلب آموزشی مرتبط با تهویه صنعتی راه اندازی کرده ایمرویکرد ما در شرکت آراکو و در زمینه تهویه صنعتی و سیمولیشن، استفاده از دانش روز، تجربیات موجود در بخش تهویه و بکار بردن نرم افزار های شبیه سازی سیالات و مدلسازی آتش سوزی و حریق است. دلیل این مساله به افزایش استفاده از جت فن در پروژه های تهویه تونل و پارکینگ و همچنین بومی سازی بسیاری از دستگاه های تهویه در داخل کشورمان ایران بر می گردد. با توجه به فراگیر شدن استفاده از جت فن در پروژه های تهویه تونل و تهویه پارکینگ، خدمات طراحی تهویه و شبیه سازی آتش و دود در بسیاری از پروژه ها مانند هتل، مجتمع مسکونی، پارکینگ طبقاتی، زیرگذر، سالن کنفرانس و غیره، مورد نیاز است.

طراحی و شبیه سازی تهویه تونل و سیمولیشن آتش سوزی و حریق با پایروسیم


شرکت آراکو با تفکیک کارگروههای تخصصی فعالیت های اصلی خود را در حوزه های زیر متمرکز کرده است که در ادامه توضیح مختصری درباره هر بخش ارائه می کنیم با کلیک کردن روی هر یک از موارد زیر، به صفحه مربوط به آن قسمت منتقل می شوید.

خدمات مهندسی معکوس دستگاه، ماشین آلات و تجهیزات
طراحی صنعتی، طراحی محصول و مدلسازی سه بعدی با سالیدورک
طراحی و ساخت پمپ Homogenizer
شبیه سازی و تحلیل های سیالاتی و مکانیکی - سیمولیشن CFD
رندرینگ و انیمشن صنعتی و تبلیغاتی
آموزش آنلاین و از راه دور Solidworks
طراحی و شبیه سازی تهویه تونل و تهویه صنعتی
طراحی، انتخاب و مشاوره در زمینه برج خنک کننده
مشاوره در بخش حمل و نقل ریلی شامل ناوگان(لکوموتیو)، خط آهن، عارضه یابی و افزایش بهره وری


اطلاعات تماس
همراه : 09124780268
شماره تماس شرکت : 02166561974 - 02166129745
آدرس اینستاگرام نمونه پروژه های سیمولیشن، رندرینگ و مهندسی معکوس
ارتباط با آراکو در لینکداین

در ادامه می خواهیم توضیحات بیشتری در مورد خدمات مهندسی معکوس به شما ارائه کنیم

خدمات مهندسی معکوس تجهیزات صنعتی

مهندسی معکوس در حقیقت دانش طراحی و ساخت مجدد قطعات از روی الگوها و نمونه های موجود می باشد. برای اجرای کامل این گونه پروژه ها دانش مهندسی و در عین حال تجربه ساخت و تولید بسیار حائز اهمیت خواهد بود. دانش مهندسی بیشتر به بخش نرم افزاری که شامل تهیه مدل سه بعدی از روی قطعه یا ابر نقاط است، مربوط می شود.

مزیت های روش مهندسی معکوسمزایای روش مهندسی معکوس دستگاه و قطعات صنعتی

به عبارت دیگر، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) به علمی گفته می‌شود که از پاسخ به سوال می‌رسند و در واقع فرایند کشف اصول تکنولوژیکی یک دستگاه، قطعه یا یک سیستم می‌باشد که از طریق تجزیه و تحلیل ساختار و عملکرد آن حاصل می‌شود. در اکثر مواقع موضوع مورد بررسی یک دستگاه مکانیکی، الکتریکی، برنامه نرم‌افزاری یا یک ماده بیولوژیکی یا شیمیایی می‌باشد که بدون داشتن دانش قبلی و تنها با جداسازی اجزا و تجزیه و تحلیل شیوه عملکرد آن، سعی در ایجاد یک نمونه جدید از آن می‌گردد. مهندسی معکوس به طور عمده در استفاده‌های تجاری و نظامی به کار می‌رود و هدف آن استنباط پارامترهای طراحی یک محصول موجود بدون داشتن دانش کافی در زمینه تولید آن محصول و فقط با پیمودن فرایند معکوس و به کارگیری تکنیک‌های مشابه می‌باشد.

توانمندی های شرکت آراکو در بخش خدمات مهندسی معکوس

طراحی صنعتی، طراحی محصول و مدلسازی سه بعدی با سالیدورک

شاید به جرأت بتوان گفت که توسعه و فراگیر شدن نرم افزارهای مدلسازی به کمک کامپیوتر  Computer Aided Design – CAD  مانند سالیدورک، پس از خود انقلاب صنعتی تأثیر گذارترین عامل در افزایش سرعت توسعه صنایع و تکنولوژی باشد. این نرم افزارها بگونه ای توسعه یافته اند که حتی در کارگاه ها و شرکت های کوچک نیز از آن ها استفاده می شود. امروزه هر مجموعه ای که نگاهی به آینده دارد، استفاده از نرم افزارهای طراحی و تولید به کمک کامپیوتر را در دستور کار خود قرار می دهد.  این نرم افزار ها با تنوع بسیار زیادی در دسترس صنایع قرار داشته و هر یک مزایا و معایبی دارند. با این وجود تمامی صنعتگران پیشرو و شرکت های دانش بنیان اذعان دارند که با استفاده از نرم افزارهای CAD هزینه ها و زمان تحقیق و توسعه محصول و همزمان ریسک های تولید را کاهش خواهند داد.

طراحی محصول یا در اصطلاح "Product Design" به معنای پروسه بررسی، ارائه راه حل، ساخت و ارائه محصول جهت پاسخگویی به یک نیاز می باشد. به عنوان یک واژه، طراحی محصول به معنای مشخصات یک مصنوع شامل فرم و شکل (از منظر زیبایی شناسی، حس قابل لمس از یک وسیله) و عملکرد (شامل قابلیت ها) آن است. اما به عنوان یک پروسه، به معنای مجموعه ای اقدامات و استراتژی ها، از مرحله ایده پردازی (Idea Generation) تا رسیدن به مرحله نهایی تجاری سازی (Commercialization) است. در حالت کلی، طراحان محصول، ایده های مختلف را مفهوم پردازی و ارزیابی می کنند و سپس آن را بصورت تحقیقات در قالب های صنعتی و علمی تعریف می کنند.

مراحل طراحی محصول در آراکو

مراحل طراحی محصول از ایده تا تولید

از آنجایی که در صنایع و رشته های مختلف تعاریف کاملا یکسانی از "طراحی محصول" وجود ندارد، دو تعریف کلی از این مفهوم ارائه میشود. یک تعریف به عنوان یک واژه و دیگری به عنوان سلسله ای از اقدامات و فعالیت ها است.

اهمیت طراحی محصول و طراحی صنعتی در موفقیت شرکت

نقش طراحان محصول ترکیب هنر، علم و فن آوری ها برای خلق خدمات و محصولاتی است که مردم یا شرکت ها از آن استفاده میکنند. در این میان یکی از نقاط ضعف در کشور ما در بخش طراحی و توسعه محصولات، عدم توجه کافی به ویژگی های فنی، قابلیت ساخت و هزینه تمام شده است. رعایت این نکات مستلزم داشتن تخصص، اطلاعات و دانش مهندسی در کنار تجربه تولید است. با این توضیحات فقط زیبا بودن یک محصول نمی تواند موفقیت آن را در بازار تضمین کند و سهم بازار(Market share) مناسبی را بدست آورد. بلکه محصول طراحی شده باید کیفیت بالا، عمر مفید مناسب، خرابی کم و قیمت تمام شده منطقی و نسبتا پایینی داشته باشد تا در بازار موفق شود. در تصاویر زیر نمونه برخی محصولات صنعتی طراحی شده توسط شرکت آراکو که به مرحله تولید نیز رسیده اند، ملاحظه می شود.

طراحی محصول اکچواتور با سالیدورک

مهندسی معکوس تخت اتاق عمل در سالیدورکز

نمونه برخی از پروژه های شرکت آراکو در حوزه طراحی صنعتی و طراحی محصول

خدمات رندرینگ، رندر و انیمیشن صنعتی با سالیدورکس

 

سیمولیشن CFD، تحلیل تنش و شبیه سازی مکانیکی

شبیه سازی، سیمولیشن/Simulation و تحلیل های مکانیکی بر خلاف باور بسیاری از افراد که تصور می کنند تنها باعث ایجاد هزینه های اضافی می شود، در حقیقت روش هایی مدرن برای کاهش هزینه کلی طرح، کم کردن قیمت تمام شده و جلوگیری از سعی و خطاهای زیاد و از بین رفتن سرمایه های شرکت است. ما به عنوان یک شرکت فنی مهندسی دارای تجربه، در طول مدت فعالیت خود با موارد زیادی روبرو شدیم که یک سرمایه گذار یا شرکت خصوصی، به خاطر قیمت تمام شده زیاد، اشکالات فنی محصول، ضعف قطعات و طراحی نامناسب، در تولید خود به مشکل خوردند یا طرح آنها به شکست انجامید. البته این مشکل مخصوص ایران نیست و در سالیان گذشته، شرکت های اروپایی و آمریکایی هم با این مسائل درگیر بوده اند. نمونه های فراوانی را می توانید ببینید که به خاطر مشکلات فنی محصولات شرکت های بزرگ خودروسازی از سراسر دنیا جمع آوری شدند و ضرر های مالی بسیار زیادی به تولید کنندگان وارد شد. به همین دلیل این سوال در ذهن مدیران کارخانجات و تولید کنندگان شکل گرفت که چگونه می شود قبل از تولید انبود محصول، به اشکال های احتمالی آن پی برد و یا طراحی را با هدف کاهش هزینه های تولید و ایجاد مزیت رقابتی در بازار، بهینه کرد؟

این نیاز شرکت های تولیدی و صنایع بزرگ باعث شد تولید کنندگان نرم افزار، ایده تولید برنامه های شبیه سازی و سیمولیشن را اجرا کنند. سیمولیشن، شبیه سازی یا تحلیل در واقع یک آزمایش کم هزینه است که در آن محیط واقعی و شرایط عملکرد دستگاه یا محصول تا حد امکان به صورت مجازی ایجاد می شود. در ادامه با استفاده از قابلیت های این نرم افزار ها(CFD simulation, FEM simulation, FEA analysis) با دقت خوبی مشکلات احتمالی محصول و یا طرح را می توانیم پیدا کنیم و با اصلاح طراحی، از هزینه بسیار بالای مالی و اعتباری تولید انبوه محصولی که از نظر فنی مشکل دارد، جلوگیری کنیم.
در واقع شبیه سازی و سیمولیشن سیالات و انتقال حرارت و تحلیل تنش یک سرمایه گذاری مطمئن برای کاهش قیمت تمام شده، بهینه کردن محصول و جلوگیری از ایراد ها و خرابی های برنامه ریزی نشده و در نتیجه کسب سود بیشتر برای تولید کنندگان در بازار رقابتی است.

شبیه سازی و سیمولیشن انتقال حرارت و تحلیل تنش صنعتی
شبیه سازی و سیمولیشن به ما کمک می کند نقاط ضعف قطعات و محصولات را قبل از تولید و سرمایه گذاری بسیار زیاد شناسایی کنیم.

توضیحات بیشتر در مورد شبیه سازی و سیمولیشن (CFD simulation , FEM and FEA simulation)

وبلاگ تخصصی سالیدورکس، بخش شبیه سازی و سیمولیشن