• 02166129745
  • info@araco.ir
میکسر هموژنایزر روتور استاتور
5 فروردین 2021

میکسر هموژنایزر روتور استاتور

هموژنایزر یا پمپ امولسیون چیست؟

هموژنایزر صنعتی که با نام پمپ امولسیون و میکسر با تنش برشی زیاد نیز شناخته می شود، برای همگن کردن و یکنواخت کردن مخلوط سوسپانسون و امولسیون(جامد در مایع و مایع در مایع)، بکار می رود. پمپ هموژنایزر صنعتی باید تکنولوژی و دقت ساخت بسیار زیادی داشته باشد تا باعث شود، فاصله بین روتور و استاتور به حدود چند دهم میلیمتر برسد. با کم شدن فاصله بین پره روتور و استاتور، ذرات معلق ریز، همزمان با چرخش پمپ، همگن و میکرونیزه می شوند. این ذرات و دانه ها، در زمان به دام افتادن بین قطعات فلزی دوار و ثابت، به صورت کاملا یکنواخت در مخلوط پخش خواهند شد. برای مثال در صنعت رنگ و رزین، افزودنی های رنگی(پگمنت یا رنگدانه) و پودر را با استفاده از پمپ امولسیون با همدیگر مخلوط می کنند. تفاوتی که هموژنایزر روتور استاتور صنعتی، با مخلوط کن های دیگر دارد، این است که ذرات بسیار ریز جامد، مایع و یا خمیر، را به صورت یکنواخت و همگن(هموژن)، در مخلوط پراکنده می کند. دقت بالا در طراحی و ساخت باعث شده، فقط شرکت های فنی مهندسی مانند آراکو بتوانند به عنوان تولید کننده حرفه ای میکسر هموژنایزر، در پروژه های صنعتی فعالیت کنند.

استاتور و روتور استیل در میکسر هموژنایزر

انواع هموژنایزر

میکسر هموژنایزر(که برای ترکیب مواد مختلف استفاده می گردد)، به 3 نوع اصلی تقسیم می شود. البته لازم است توجه داشته باشید که شما دقیقا برای چه کاری می خواهید از پمپ هوموژنایزر استفاده کنید. مثلا برای صنعت رنگ و رزین، استفاده از ترکیب هموژنایزر میکسر مکانیکی و التراسونیک را توصیه می کنیم. سه نوع مختلف هموژنایزرها عبارت اند از :
- میکسر یا هموژنایزر اولتراسونیک
- هموژنایزر بید میل(Bead mill)

- هموژنایز میکسر مکانیکی فشار بالا یا هوموژنایزر روتور استاتور که به هموژنایزر اینلاین(inline) خطی یا پیوسته هم معروف است

لینک دانلود کاتالوگ هموژنایزر شرکت آراکو

روش مخلوط شدن ذرات در همژنایزر مکانیکی فشار بالا

در پمپ هموژنایزر اصلی ترین و مهمترین بخش ها، روتور و استاتور هستند. پره های روتور، بین پره های ثابت استاتور، با سرعت بسیار زیاد(3000 دور در دقیقه) به حرکت در می آیند. فرآیند شکستن و ریز کردن ذرات، بخاطر سرعت بالای برخورد مواد با پره های ثابت و همچنین حرکت مواد با سرعت بسیار زیاد در میان لایه ثابت و متحرک استاتور و روتور، اتفاق می افتد. این سرعت چرخش بسیار زیاد و فاصله کم(گپ) استاتور و روتور باعث می شود، تنش برشی شدیدی در مایعات(Shear stress) بوجود آید. از آنجایی که سیال تنش برشی تحمل نمی کند، سرعت حرکت مایع یا مخلوط و خمیر، افزایش خواهد یافت. نهایتا بالا رفتن سرعت سیال باعث میکرونیزه شدن(ریز شدن) و همسان شدن کاملا یکنواخت ذره ها درون محلول خواهد شد.

تنش برشی در سیال و مایع

همانطور که در تصویر بالا می بینید، مقدار تنش برشی در مایعات(سیالات)، با سرعت نسبی دو لایه(روتور و استاتور) رابطه مستقیم، و با فاصله بین دو سطح رابطه معکوس دارد. به همین دلیل است که هرچقدر سرعت حرکت بیشتر و فاصله پره های روتور و استاتور کمتر باشد، تنش برشی افزایش و در نتیجه کیفیت همگن شدن مخلوط امولسیون یا سوسپانسیون بهتر می شود. مساله مهم این است که فاصله کمتر روتور و استاتور، به تلرانس های بسته و دقت ساخت بسیار بالایی نیاز دارند. در نتیجه دانش طراحی و ساخت هموژنایزر(پمپ امولسیون) منحصر به شرکت های معدودی است.

محدودیت های طراحی میکسر هموژنایزر

با توجه به فرمول نیوتن درباره رابطه تنش برشی، صرعت و ویسکوزیته، به سه روش می توانیم تنش برشی و سرعت را در "هموژنایزر روتور و استاتر"، بالا ببریم :
- زیاد کردن سرعت چرخش الکتروموتور
- افزایش قطر پره ها که باعث بیشتر شدن سرعت خطی می شود
- کم کردن فاصله بین هر استیج یا مرحله روتور و استاتور
البته برای هر یک از این موارد، قطعا محدودیت هایی نیز وجود دارد. برای مثال الکتروموتور با دور بیش از
3000rpm(سه هزار دور در دقیقه یا دو پل) به دلیل تولید خیلی کم، قیمت بالایی دارد. افزایش قطر هموژنایزر نیز تا حد مشخصی امکان پذیر است. چرا که با بیشتر شدن قطر، لختی(اینرسی) دورانی بصورت نمایی افزایش پیدا می کند و بالانس کردن روتور جهت جلوگیری از ارتعاش و کاهش عمر بلبرینگ ها بسیار دشوار می شود.

همگن کردن ذرات در میکسر هموزنایزرکاهش فاصله بین روتور و استاتور هم به هر مقداری ممکن نیست. زیرا با کاهش فاصله تیغه روتور و استاتور، دقت مورد نیاز برای ساخت بیشتر شده و هزینه های تولید زیاد میشود. علاوه بر همه اینها، خواص خود محلول و مخلوط هم دارای اهمیت است. مایع ویسکوز (با گرانروی بالا) به سختی در میان پره های روتور و استاتور هموژنایزر جریان یافته و به سرعت دمای آن بالا می رود. این افزایش دما ممکن است باعث سوختگی مواد گردد. یکی دیگر از مواردی که می توان برای افزایش نرخ برشی و بالا بردن توان و راندمان پمپ هموژنایزر انجام داد، زیاد کردن تعداد استیج ها است.(به هر یک از ردیف شعاعی از پره های روتور و استاتور، یک استیج می گوییم)
بخاطر همین نکات مهم است که ساخت، تولید و طراحی هموژنایزر باید طی یک فرآیند کاملا مهندسی و علمی انجام شود و با روش کپی کاری کارگاهی که متاسفانه بعضی تولیدکنندگان انجام میدهند، به نتیجه مطلوب نمیرسید.

هموژنایزر و مخلوط کن صنعتی

روش انتخاب و طراحی امولسیون پمپ یا Homogenizer

هموژنایزر در صنایع رنگ، تولید کرم، صنعت پتروشیمی، صنایع دارویی، صنایع غذایی و نانو مواد، مورد استفاده قرار می گیرد تا کیفیت محصول، بهره وری و سرعت تولید را بیشتر کند. شکل و هندسه استیج روتور و استاتور هموژنایزر، در مقدار دبی پمپ و قدرت ریز کردن(همگن کردن) ذرات تاثیر دارد. ما در آراکو با داشتن دانش طراحی پره های میکسر، می توانیم پس از در نظر گرفتن نیاز هر صنعت، پمپ امولسیون(همگن ساز) مورد نظر را به صورت تخصصی، طراحی و تولید کنیم.

استاتور و روتور پمپ هموژنایزر

در مرحله طراحی، مواد آب بندی(sealing element) و کاسه نمد با توجه به الزامات هر  صنعت انتخاب می شود. به عنوان مثال، ما برای هوموژنایزر مخصوص صنایع غذایی از اورینگ وایتون و مکانیکال سیل سیلیکون/وایتون استفاده می کنیم. همچنین تمامی قطعات اصلی هوموژنایزر روتور استاتور، که در تماس با مواد هستند را، از جنس AISI Stainless Steel 316L(استیل 316) می سازیم تا بیشترین مقاومت را نسبت به خوردگی و زنگ زدن داشته باشند. استفاده از استیل ضد زنگ 316L، بهترین عملکرد و بالاترین استاندارد را برای صنایع غذایی، دارویی، آرایش و بهداشتی، شیمیایی و رنگ به ارمغان می آورد.

امولسیون پمپ و هموژنایزر رنگ، رزین و کرم

تاثیر ویسکوزیته(گرانروی) در انتخاب و خرید هموژنایزر

ویسکوزیته کرم، خمیر دندان، شامپو، سس، آب، رنگ
چگالی و ویسکوزیته مواد مختلف
نام سیال چگالی در دمای 16 درجه
(کیلوگرم در لیتر)
مقدار ویسکوزیته استاتیک دمای اندازه گیری ویسکوزیته (سانتیگراد)
آب 0.998 1 24
خامه 50% چربی 0.98 112 16
شیر کم چرب 1.05 2 18
روغن زیتون 0.91 40 38
ماست پر چرب 1.15 152 40
پنیر پیتزا 30000 18
سس گوجه 1.27 1000 30
کرم دست 780 18
شامپو  3000 36
خمیر دندان 70،000 تا 100،000 18
سود سوز آور 40% 1.43 20 18
الکل ایزوپروپیل 1.11 1.9 85
اسید سولفوریک 1.04 125 30
رزین پلی استر 1.1 3000 30
رنگ
گلیسیرین 1.26 648 20

برای خرید هموژنایزر، اول لازم است ویسکوزیته یا گرانروی و چگالی ماده ای که می خواهید مخلوط کنید را بدانید. به عنوان نمونه ویسکوزیته شامپو 4 برابر کرم دست و صورت است. بیشترین ویسکوزیته ای که با هموژنایزر می توان مخلوط کرد، معمولا مربوط به خمیر دندان است. برای اینکه هموژنایزر خمیر دندان و شامپو تولید شود، باید توان موتور و فاصله بین روتور و استاتور بیشتر شود. در جدول بالا ویسکوزیته بعضی از مواد رایج به همراه چگالی آنها، مشخص شده است.
از نظر واحدهای اصلی تشکیل دهنده، فرمول گرانروی و ویسکوزیته را با عبارتM.L-1.t-1  می توانیم مشخص کنیم. در سیستم یکاهای متریک، گرانروی یا ویسکوزیته را با، پوز(Poise) یا پواز نشان میدهیم. واحد کوچک تر گرانروی یک صدم آن است که با سانتی پواز یا سانتی پوز(Centipoise) تعریف می شود. در فرمول زیر، واحد پوز را از نظر ابعاد یکاهای متریک توضیح داده ایم.
1 P = 1 g * cm-1 * s-1
در سیستم بین المللی اس آی(SI) واحد ویسکوزیته معدل با 10 پوز و یا 1000 سانتی پوز است.

اندازه ذرات همگن شده در هموژنایزر ایرانی شرکت آراکو

هدف هموژنایزرها ایجاد یک مخلوط کاملا همگن شده از مواد اولیه است. پس هر چقدر اندازه ذره ها کوچکتر شود، عملیات هموژنیزه کردن بهتر انجام شده. ما در آراکو با استفاده از محاسبات مهندسی، آزمایش های مختلف، سیمولیشن CFD و بررسی اطلاعات اولیه مواد، توانسته ایم با تولید پمپ هموژنایزر کاملا ایرانی، اجزا مخلوط امولسیون را تا 400 نانومتر(معادل 0.4 میکرون) کوچک کنیم. البته دستگاههای هموژنایزر سنتی که در بازار هستند، ذرات را نهایتا تا 0.6 میکرومتر خرد و ریز می کنند. دلیل اصلی این مساله دقتی است که ما در فرآیند طراحی و ماشین کاری داریم. توجه به جزئیات و فاصله گرفتن از محصولات سنتی، به ما کمک کرده تا ذرات را تا حدود 30% از رقبا بهتر همگن و کوچک کنیم. 

استفاده از شبیه سازی در طراحی میکسر هموژنایزر

سیمولیشن و شبیه سازی سیالات(CFD)، یک روش بسیار مناسب برای طراحی و بهینه کردن محصولات صنعتی از جمله میکسر همگن ساز است. شما با استفاده از CFD Simulation می توانید مشخصات سیال مورد نظر خود را به نرم افزار بدهید و نتیجه عملکرد روتور و استاتور را در سرعت های دورانی مختلف به صورت انیمیشن یا پلات سرعت و فشار ببینید.

روش کار هموژنایزر

در عملیات شبیه سازی CFD، مدل سه بعدی از قسمت میکسر دستگاه هموژنایزر به همراه ورودی و خروجی اجرا می شود. در ادامه مشخصات سیال مورد نظر(مثل کرم، سم، رزین و رنگ) که شامل ویسکوزیته، چگالی ضریب انتقال حرارت و بقیه مشخصات فیزیکی است را وارد نرم افزار می کنیم. بعد از مش بندی و اجرای سیمولیشن، نرم افزار خروجی هایی مثل تصویر زیر به شما می دهد که وضعیت حرکت مایع را در داخل هموژنایزر روتور استاتور، نشان می دهد. با استفاده از این روش می توانید تعداد استیج ها و فاصله بین آنها را قبل از تولید، بهینه کنید.ما با استفاده از سیمولیشن، وضعیت سرعت و فشار را در روتور و استاتور هموژنایزر بررسی کرده ایم و به یک مدل بهینه با کمترین مصرف برق و بیشترین راندمان دست یافتیم.

سیمولیشن روتور و استاتور هموژنایزر

کاربرد هموژنایزر در صنعت

ویژگی های هموژنایزر کرم و محصولات آرایشی بهداشتی

در طراحی و ساخت خط تولید محصولات بهداشتی بویژه کرم ضد آفتاب(Cream)، پمپ هموژنایزر نقش بسیار مهمی دارد. توجه شما را به این نکته جلب می کنیم که کرم ها جزو سیال های غیر نیوتونی طبقه بنده می شوند. گرانروی(ویسکوزینه) این سیالات با اعمال تنش تغییر می کند و در کرم ها کاهش می یابد. در این شرایط پمپ هموژنایزر هم در نقش میکسر کرم )محصولات بهداشتی( و هم در نقش پمپ کار می کند. به این صورت هموژنایزر روتور استاتور برای ایجاد سیرکولاسیون با ایجاد تنش برشی (Shear) در محلول امولسیون، ویسکوزیته آن را کاهش داده و عمل میکس کردن(همگن کردن) کرم و پمپاژ آن را انجام می دهد.
جالب است بدانید همژنایزر مخصوص سم یا هموژنایزر رنگ، برای مخلوط هایی با ویسکوزیته بالا مانند برخی از کرم ها( گرانروی بیشتر از 100CP) مناسب نیست. این مواد به دلیل داشتن ویسکوزیته بالا، در فاصله میان استیج ها، دچار تنش بیشتری می شوند و در نتیجه احتمال افزایش دما و امکان سوختگی مواد وجود دارد. اگر می خواهید در مورد روش ساخت کرم اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله ما را به عنوان کرم آرایشی بهداشتی چطور تولید می شود، مطالعه کنید.

هموژنایزر سم(سموم) و کود شیمیایی

یکی از مراحل تولید سم های سوسپانسیون(مخلوط نا همگن ذرات جامد در مایع)، استفاده از میکسر هموژنایزر روتور استاتور است. در این پروسه ممکن است از مخزن های همزن دار برای پیش ترکیب(Premix) ذرات جامد در مایع و همگن سازی سوسپانسیون استفاده شود. در ادامه محلول وارد میکسر هموژنایزر روتور استاتور(High Shear Mixer) خواهد شد تا اندازه ذرات کوچکتر شود.
باید در نظر داشت که در سوسپانسیون، سایز ذرات چنانچه از حدی کوچکتر شود، پایداری محلول کم خواهد شد. برای همین باید در طراحی هموژنایزر سم این مورد را، مد نظر قرار دهیم. در برخی سم ها به دلیل PH نزدیک به حد خنثی نیازی به استفاده از استیل 316 برای هموژنایزر سم وجود ندارد و می توانیم از سایر آلیاژها هم استفاده کنیم.

مشخصات هموژنایزر رنگ، و میکسر مرکب و رزین

در صنعت رنگ و رزین، از هموژنایزر روتور استاتور برای مخلوط کردن پودر رنگ یا پیگمنت با حلال استفاده می شود. البته پودرهای افزودنی دیگر را هم می توانید با استفاده از میکسر Homogenizer به حلال یا رزین استفاده کنید. در بخش رنگ و رزین بسیار مهم است که ذرات پودر Pigment به چه مقدار کوچک شوند. این مساله باعث افزایش کیفیت محصول و در عین حال کم شدن هزینه تولید می شود. برای همین میکسر تاثیر زیادی در کیفیت تولید مرکب، جوهر و رنگ دارد. برای اینکه اجزای رنگ و مرکب را بشناسید می توانید مقاله رنگ و مرکب از چه موادی ساخته شده اند، را مطالعه کنید. نمونه هوموژنایزر ساخته شده توسط شرکت آراکو برای صنعت رنگ و رزین را در شکل زیر می بینید.

هموژنایزرزمان تحویل و تولید هموژنایزر میکسر(Homogenizer mixer)

در فرآیند تولید هموژنایزر نیاز است تا قسمت های روتور و استاتور با استفاده از دستگاه سی ان سی(CNC) ساخته شود. برای همین است که زمان تحویل امولسیون پمپ معمولا زیاد است. در حالت عادی شما براحتی نمی توانید هموژنایزر آماده از بازار بخرید و معمولا برای خرید هموژنایزر(همگن ساز) باید در حدود 7 تا 10 هفته منتظر بمانید. البته ما با استفاده از دستگاههای مدرن و روش های مهندسی در تولید و برنامه ریزی، می توانیم پمپ هموژنایزر را در زمانی بین 2 تا 3 هفته به شما تحویل بدهیم. این مدت زمان در مقایسه با زمان تحویل بقیه تامین کنندگان، به نوعی تحویل فوری محسوب می شود.

قیمت دستگاه هموژنایزر صنعتی

خرید هموژنایزر

شما برای هر صنعت، دستگاه هموژنایزر متفاوتی نیاز دارید. تعداد استیج، فاصله استیج ها، جنس پره و بدنه پمپ هموژنایزر، همچنین قطر و عمق پره ها در قیمت homogenizer موثر است.
در زمان خرید هموژنایزر صنعتی میتوانیم بگوییم که با افزایش دبی مورد نیاز، اندازه قطر و عمق تیغه های روتور و استاتور همگن ساز باید بیشتر شود. در عین حال توان مورد نیاز میکسر هم افزایش پیدا می کند. پس اگر دبی زیاد بشود، قیمت هموژنایزر صنعتی هم معمولا بالا خواهد رفت. به صورت کلی قیمت میکسر هموژنایزر روتور استاتور استنلس استیل، از حدود 35 میلیون تومان شروع می شود و ممکن است از 130 میلیون تومان هم بیشتر باشد. البته نوع استیل بکار رفته، برند الکتروموتور، تعداد استیج ها، نوع مایع یا مخلوطی که باید همگن شود و بسیاری از موارد دیگر بر روی قیمت همژنایزر تاثیر دارند و ممکن است قیمت از محدوده ای که گفتیم، کمتر یا بیشتر اعلام گردد.
کوچکترین دستگاه هموژنایزر روتور استاتور شرکت آراکو، مدل H2S160، مقدار دبی 200Lit/min برابر با 12 متر مکعب در ساعت برای آب را تامین می کند. در صورت نیاز به دبی بیشتر، بهتر است از دستگاه های بزرگتر هوموژنایزر ما استفاده کنید. باید اضافه کرد که معمولا مخلوط و محلولسوسپانسیون و امولسیون به دلیل داشتن ویسکوزیته بالاتر، دبی کمتری خواهند داشت. رابطه دبی با ویسکوزیته برای پمپ هموژنایزر خطی نیست. علاوه بر این در بسیاری مواقع نیاز به سیرکوله شدن چند باره محلول موجود در یک مخزن وجود دارد.
در صورتی که شما برای خرید هموژنایزر نیاز داشته باشید که یک مخزن 3 هزار لیتری را 4 بار سیرکوله کنید، با خرید دستگاه هموژنایزر H2S160 شرکت آراکو میتوانید این کار را در یک ساعت انجام دهید. برای مواد ویسکوزتر نیاز به موتوری با توان بالاتر است که این فاکتور هم بر قیمت دستگاه هموژنایزر تأثیردارد. یعنی ویسکوزیته بیشتر منجر به افزایش قیمت پمپ هموژنایزر روتور استاتور می شود.

استفاده از اینورتر(درایو) برای کنترل سرعت و حفاظت هموژنایزر

سرعت چرخش میکسر هموژنایزر معمولا 1500 یا 3000 دور در دقیقه است. این سرعت دورانی بالا باعث می شود که الکتروموتور در زمان راه اندازی تحت فشار زیادی قرار بگیرد. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم که به همراه میکسر هموژنایزر از درایو یا اینورتری استفاده کنید که دارای حالت Soft start، قابلیت کنترل دور و حفاظت آمپر و ولتاژ باشد. استفاده از اینورتر و تابلو برق کمک می کند تا عمر الکتروموتور افزایش پیدا کند و شما نگرانی کمتری در مورد آسیب های برقی و الکتریکی باشید. ما در آراکو با همکاری یکی از شرکتهای توانمند، امکان فروش تابلو برق و درایو مخصوص هموژنایزر را داریم. فواید تابلو برق و درایو هموژنایزر به شرح زیر است :

- امکان استارت نرم و بالا رفتن آرام دور موتور در آغاز کار دستگاه
- امکان کنترل سرعت چرخش هموژنایزر
- محافظت الکتروموتور در مقابل تغییرات و بالا رفتن ناگهانی جریان
- محافظت الکتروموتور در مقابل تغییرات ناگهانی ولتاژ

تابلو برق و اینونتر هموژنایزر

تصویر نمونه درایو و اینورتر(به همراه سافت استارت و حفاظت) برای میکسر هموژنایزر

انتخاب هموژنایزر و مشخصات فنی هموژنایزر این لاین روتور استاتور

مشخصات، دیتا شیت و مدل هوموژنایزر های تولید شده توسط شرکت آراکو را در تصاویر زیر می توانید مشاهده کنید.

مشخصات فنی و مدل هموژنایزر، خرید هموژنایزرپمپ هموژنایزر

ما در آراکو می توانیم میکسر هموژنایزر را با مشخصات زیر طراحی و تولید کنیم :

توان : از 4 kW تا 22 kW
سرعت خطی : از
15 m/s تا 45 m/s
دبی : از
250 L/min تا 1000 L/min
تنش برشی
(Shear Stress)  : از 200 kpa تا 500 kpa
هد پمپ : از
2 m تا  9 m
تعداد استیج ها : از 2 تا 12 Stage
برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش تولید میکسر هموژنایزر صنعتی(امولسیون پمپ) با ما تماس بگیرید :

09124780268
09358322301
02166561974
02166129745

هموژنایزر اولتراسونیک

هموژنایزرهای التراسونیک با ایجاد امواج شدید فشاری در یک محیط مایع کار می کند. امواج فشاری باعث ایجاد جریان در مایع شده و تحت شرایط مناسب موجب تشکیل سریع میکرو حباب می گردد که رشد و یکی شدن این حباب ها تا رسیدن به اندازه بیشینه و در نهایت ترکیدن آنها حرارت شدیدی ایجاد می نماید.به این پدیده کاویتاسیون گفته می شود. انفجار حباب ها تولید موج ضربه ای با انرژی کافی برای شکستن پیوند کووالانسی می کند. از نیروی برشی حاصل از انفجار حباب و همچنین جریان های اغتشاشی ناشی از ارتعاش صوتی برای همگن سازی و تخریب سلول استفاده می شود. این فرآیند می‌تواند به پاشش مایع با سرعتی در حدود 420 کیلومتر در ساعت، ایجاد فشاری معادل 200 بار و یا دمای بالای نقطه ای 4500 درجه سانتیگراد در ابعاد میکروسکوپی شود. طرز کار هموژنایزر اولتراسونیک در شکل زیر توضیح داده شده است.

مخلوط کن و همزن اولتراسونیک(هموژنایزر) و روش کار آن

هموژنایزر بید میل، پرل میل یا آسیاب ساچمه ای

آسیاب ساچمه شیشه ای که به آن پر میل(Pearl Mill) در واقع یک دستگاه صنعتی برای خرد کردن کامل اجزای یک مخلوط مانند رنگدانه ها است. دستگاه آسیاب پرل میل که در صنعت رنگ استفاده می شود، جزو خانواده همژنایزر بید میل قرار می گیرد. در این نوع همگن ساز، ذرات ریز طی غلتش و حرکت گوی، بر اثر فشار و اصطکاک، به اندازه های بسیار کوچک تبدیل می شود. تقریبا تمام مدل های Bead mill homogenizer، بر اساس سایش، فشار و اصطکاک بین گوی ها کار می کند. معمولا آسیاب بید میل یا پر میل، قیمت بسیار بالایی دارد و البته به خاطر اصطکاک زیاد، گرمای زیادی هم تولید می کند. مزیت استفاده از هموژنایزر صنعتی پر میل یا بید میل، ریز شدن کامل ذره ها در یک مرحله و امکان ریز کردن پودر های خشک است. البته مقدار خروجی بید میل و پرمیل، نسبت به هموژنایزر روتور استاتور بسیار کمتر است.
به همین خاطر در صنعت رنگ سازی، تعداد زیادی از تولید کننده ها به سمت استفاده از هموژنایزر اینلاین و سیرکوله کردن مواد، حرکت کرده اند. در تصویر زیر روش کار یک نوع از هموژنایزرهای بید میل نشان داده شده است.

هموژنایزر بیدمیل، آسیاب ساچمه ای پرمیل

برای مشاوره خرید هموژنایزر صنعتی(تولید رنگ، کرم آرایشی بهداشتی، سم، کود شیمیایی و مدل های آزمایشگاهی) با ما تماس بگیرید :

09124780268
09358322301
02166561974
02166129745