خدمات مدل سازی، طراحی، آموزش و پروژه سالیدورک (سالیدورکز)

خدمات مدل سازی، طراحی، آموزش و پروژه سالیدورک (سالیدورکز)

خدمات شرکت آراکو در حوزه نرم افزار سالیدورک به شرح ذیل می باشد:

مدلسازی سه بعدی و انجام پروژه سالیدورک


نقشه کشی صنعتی در سالیدورکز

برگزاری دوره های آموزشی سازمانی و خصوصی سالیدورکز

رندرینگ صنعتی و رندر های تبلیغاتی

نصب و پیاده سازی PDM (پی دی ام) سالیدورک (سالیدورکز)

دانلود آموزش فارسی سالیدورک، دانلود مدل و قطعه آماده سالیدورک، دانلود جزوات طبقه بندی شده زبان اصلی(دانشنامه)

آموزشهای گام به گام فارسی سالید ورک(برای مشاهده این آموزشها، روی این بخش کلیک کنید)


جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا سفارش پروژه مدلسازی، طراحی و رندرینگ با نرم افزار سالیدورک (سالیدورکز) با شماره های شرکت آراکو (02166561974-02166595231) و یا شماره مستقیم 09124780268 (محمد قربانعلی بیک) تماس حاصل فرمائید. 


مدلسازی سه بعدی سالیدورک

شاید به جرأت بتوان گفت که توسعه و فراگیر شدن نرم افزارهای مدلسازی به کمک کامپیوتر  Computer Aided Design – CAD  مانند سالیدورک، پس از خود انقلاب صنعتی تأثیر گذارترین عامل در افزایش سرعت توسعه صنایع و تکنولوژی باشد. این نرم افزارها بگونه ای توسعه یافته اند که حتی در کارگاه ها و شرکت های کوچک نیز از آن ها استفاده می شود. امروزه هر مجموعه ای که نگاهی به آینده دارد، استفاده از نرم افزارهای طراحی و تولید به کمک کامپیوتر را در دستور کار خود قرار می دهد.  این نرم افزار ها با تنوع بسیار زیادی در دسترس صنایع قرار داشته و هر یک مزایا و معایبی دارند. با این وجود تمامی صنعتگران پیشرو و شرکت های دانش بنیان اذعان دارند که با استفاده از نرم افزارهای CAD هزینه ها و زمان تحقیق و توسعه محصول و همزمان ریسک های تولید را کاهش خواهند داد.

شرکت آراکو با بهره گیری از متخصصانی با سابقه فعالیت بیش از یک دهه با نرم افزارهای Computer Aided Design (CAD) بخصوص نرم افزار محبوب Dassault Systems – SOLIDWORKS به یکی از توانمندترین مجموعه های آموزشی تخصصی نرم افزارهای مکانیکی در کل کشور تبدیل شده است. این شرکت با برگزاری صدها ساعت آموزش سازمانی برای شرکت ها و کارخانجات مختلف در کشور، همچنین انجام چندین پروژه صنعتی در زمینه های مدلسازی، مهندسی معکوس، تحلیل های سیالاتی و ترمودینامیکی و آنالیز های استاتیکی اکنون به نقطه ای رسیده است که برای برآورده نمودن نیازهای هر سازمان و مجموعه صنعتی گزینه ای مناسب بر روی میز دارد.


 
نقشه کشی صنعتی در سالیدورک
روشهای قدیمی جهت تهیه نقشه های فنی قطعات و ماشین آلات، مبتنی بر رسم نقشه های مورد نیاز از سه نمای مختلف و با توجه به ابعاد و اندازه های مورد نظر بود.
در روش قدیمی، طراح و نقشه کش می بایست ارتباط بین نماهای مختلف را در نقشه به صورت ذهنی یافته و اقدام به رسم تصاویر مورد نیاز از سایر نماها می نمود، که این روال در بسیاری از موارد منجر به بروز خطا و اشتباه در رسم نقشه ها می گردید.
با ورود نرم افزارهای مهندسی، مانند مکانیکال دسکتاپ(Mechanical Desktop)، کتیا(Catia) و سالیدورکز(Solidworks)، این امکان به وجود آمد که ابتدا مدل سه بعدی قطعه یا تجهیز مورد نظر ساخته شود و سپس نرم افزار به صورت خودکار از قطعات و بخش های مختلف، نماهای مورد نظر را تهیه می کند. در این حالت به دلیل عدم دخالت مستقیم طراح در ارتباط بین نماهای مختلف نقشه، کلیه نماها با همدیگر و با مدل سه بعدی انطباق دارند.
شرکت آراکو با سابقه مناسب و بهره گیری از کادر مجرب فنی، آمادگی دارد کلیه پروژه های مرتبط با نقشه کشی قطعات و ماشین آلات و خطوط تولید را در کوتاهترین زمان و با بهترین کیفیت به انجام رساند.
نمونه برخی از نقشه های تهیه شده توسط این شرکت در تصاویر ذیل قابل مشاهده می باشد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت آراکو (02166561974-02166595231) و یا شماره مستقیم 09124780268 (محمد قربانعلی بیک) تماس حاصل فرمائید. 

                
                برگزاری دوره های آموزشی سازمانی و خصوصی سالیدورکز
نرم افزار سالیدورک اکنون به عنوان یکی از نرم افزار های توانمند در حوزه طراحی صنعتی ،مدلسازی و تحلیل های مکانیکی در شرکت های معتبر مورد استفاده قرار می گیرد و تسلط بر این نرم افزار می تواند به عنوان عاملی موثر در استخدام و فعالیت در شرکت های معتبر تاثیر گذار باشد. مهمترین عامل در موفقیت یاد گیری بهره گیری از تجربه مدرسینی است که در این زمینه علاوه بر آموزش به صورت عملی نیز فعالیت داشته اند.

                    
http://solidworks-training-iran.persianblog.ir/post/27/رندرینگ صنعتی و تبلیغاتی
با پیشرفت نرم افزارهای مدلسازی سه بعدی و موتورهای رندرینگ، امروزه بسیاری از شرکت های معتبر از تصاویر سه بعدی رندر شده در تبلیغات خود استفاده می کنند. در این روش ابتدا محصول مورد نظر با استفاده از نقشه ها و اطلاعات موجود به صورت یک مدل سه بعدی با ابعاد دقیق ساخته شده و در مرحله بعد، به هر قسمت از مدل، متریال مورد نظر اختصاص داده میشود. در نهایت با نور پردازی مناسب و بهره گیری از موتورهای رندر، تصویر محصول با کیفیت مناسب و رزولوشن دلخواه آماده می گردد.
 
                                
http://solidworks-training-iran.persianblog.ir/post/39نصب و پیاده سازی PDM (پی دی ام) سالیدورک (سالیدورکز)
سیستم مدیریت شبکه سالیدورکز - SolidWorks PDM پی دی ام یک مجموعه نرم افزاری قابل نصب بر روی سالیدورک به منظور مدیریت اطلاعات سالیدورکز، تحت شبکه می باشد. این نرم افزار شما را قادر می سازد تا قطعات و محصولات مورد نظر خود را با اطمینان بیشتر و صرف زمان کوتاهتر ایجاد کنید. به کمک این نرم افزار شرکت ها می توانند به راحتی به تبادل اطلاعات بین به عنوان مثال کارخانه و دفتر مرکزی و یا بین کامپیوترهای مختلف پرداخته و از مزایای این نسخه نرم افزاری استفاده کنند. این نرم افزار میتواند با مدیریت پروژه امکان Log کردن فعالیت کلیه افراد تیم طراحی و ایجاد دسترسی ها در سطوح مختلف برای کارکنان پروژه را بر اساس خواست مدیر پروژه ارائه کند. باید توجه داشت که نصب نرم افزار سالیدورکز تحت شبکه از طریق دی وی دی   سالیدورکزامکان پذیر است لیکن برای پیاده سازی این سیستم نیاز به بهره گیری از کارشناسان خبره در این حوزه می باشد. دو نسخه مختلف نرم افزار PDM عبارتند از Solidworks PDM work group و Solidworks PDM Enterprise . نسخه Work Group برای شرکتهایی با کمتر از 10 سیستم که از نرم افزار سالیدورک به عنوان نرم افزار اصلی استفاده می کنند مناسب است. اما نسخه PDM Enterprise برای شرکتهایی با بیش از 10 سیستم و پیشنهاد می گردد، همچنین با استفاده از این نسخه می توان فایلهای نرم افزار کتیا Catia و سایر نرم افزار های مهندسی را نیز بین کامپیوترهای مختلف به اشتراک گذاشت.

                          

http://solidworks-training-iran.persianblog.ir/post/30

 

مقایسه سالیدورک - کتیا و سایر نرم افزارهای CAD (سالیدورکز یا کتیا)

بدون شک برای بسیاری از کارخانجات، شرکت ها و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک  این سؤال مطرح شده است که از بین نرم افزارهای فراوان مهندسی مکانیک کدام یک را انتخاب کنند. با ظهور نرم افزارهای مهندسی و در رأس آن مهندسی مکانیک، سرعت تحقیق و توسعه محصولات به شدت افزایش یافته در حالی که بصورت همزمان هزینه مراحل طراحی تا ساخت یک محصول کاهش یافته است. نرم افزارهای نسل پنجم مهندسی مکانیک که بازوی اصلی شرکت ها در تمام مراحل طراحی، مهندسی و تولید هستند و در تمام این پروسه ها دخالت دارند، جهش دیگری در افزایش سرعت پیشرفت تکنولوژی پدید آورده اند. در حقیقت پروسه طراحی، مهندسی و تولید با کامپیوتر (CAD / CAE / CAM) به کمک مهندسین و طراحان آمده است تا با دقت بالاتر به خلاقیت و نوآوری بپردازند. البته پروسه طراحی، مهندسی و تولید با کامپیوتر مختص نرم افزارهای نسل پنجم مهندسی مکانیک است. با وجود آنکه تا اواخر قرن بیستم نرم افزار AutoCAD محصول شرکت AutoDesk در صنایع مکانیک و زیرمجموعه های آن، صنایع عمران و حتی برق و مخابرات تقریبا بدون رقیب بوده است، پس از ورود نرم افزارهای جدید و افزایش قابلیت های این نرم افزارها، شرکت ها، کارخانجات و دانشگاه ها به سمت آنها حرکت کردند. 

در کشور ما با وجود دسترسی آسان و ارزان قیمت به انواع نرم افزارهای مهندسی مکانیک، دو نرم افزار سالیدورک و کتیا که هر دو متعلق به شرکت فرانسوی داسالت سیستم هستند (Dassault systems SOLIDWORKS / CATIA) بیشتر از سایرین مورد اقبال و توجه در میان دانشجویان، اساتید، صنعتگران و کارخانجات قرار گرفتند. در ادامه سعی بر آن است تا با ارائه آمار و مقایسه این دو نرم افزار، معیارهای مناسب جهت انتخاب نهایی بیان گردد.
 

 

برای مقایسه جهانی دو محصول از لحاظ سهم بازار، نرم افزار سالیدورکز (که در ایران به اشتباه سالیدورک نامیده می شود) در وضعیت بسیار بهتری قرار دارد. به گونه ای که نه تنها نسبت به کتیا بلکه در میان تمام نرم افزارهای طراحی مهندسی (CAD) در بالاترین رده بندی قرار دارد. تحلیل کارشناسان این شرکت در خصوص دلیل این اختلاف فاحش بازار جهانی سالیدورکز (سالیدورک) با سایر نرم افزارهای طراحی مهندسی بویژه کتیا (سهم 22.7 درصدی سالیدورکز در مقایسه با سهم 1.2 درصدی کتیا) به دو عامل اصلی برمی گردد.

  • قیمت نرم افزار
  • سهولت یادگیری و استفاده از نرم افزار

به دلیل عدم رعایت حق کپی رایت در ایران، پکیج کامل هر دوی این نرم افزارها با قیمت بسیار پایین (بین 10 تا 20 هزار تومان بسته به شرکت شکننده قفل) عرضه می شوند که همین امر موجب دردسترس بودن پکیج های کامل این نرم افزارها برای عموم (حتی برای اشخاص) شده است.

البته این موضوع (قیمت تمام شده) تنها دلیل برتری بارز سالیدورکز نسبت به کتیا در بازار جهانی نبوده است. برتری هایی مانند فایل های Readable و Writeable، تعداد زبان های قابل پشتیبانی، سیستم عامل ها، تخمین هزینه و ...  از دلایل دیگر این برتری در بازار جهامی می باشد.