سیستم مدیریت شبکه سالیدورکز - SolidWorks PDM (پی دی ام)سیستم مدیریت شبکه سالیدورکز - SolidWorks PDM (پی دی ام) یک مجموعه نرم افزاری قابل نصب بر روی سالیدورک به منظور مدیریت اطلاعات سالیدورکز، تحت شبکه می باشد. این نرم افزار شما را قادر می سازد تا قطعات و محصولات مورد نظر خود را با اطمینان بیشتر و صرف زمان کوتاهتر ایجاد کنید. به کمک این نرم افزار شرکت ها می توانند به راحتی به تبادل اطلاعات بین به عنوان مثال کارخانه و دفتر مرکزی و یا بین کامپیوترهای مختلف پرداخته و از مزایای این نسخه نرم افزاری استفاده کنند. این نرم افزار میتواند با مدیریت پروژه امکان Log کردن فعالیت کلیه افراد تیم طراحی و ایجاد دسترسی ها در سطوح مختلف برای کارکنان پروژه را بر اساس خواست مدیر پروژه ارائه کند. باید توجه داشت که نصب نرم افزار سالیدورکز تحت شبکه از طریق DVD سالیدورکز امکانپذیر است لیکن برای پیاده سازی این سیستم نیاز به بهره گیری از کارشناسان خبره در این حوزه می باشد. دو نسخه مختلف نرم افزار PDM عبارتند از Solidworks PDM work group و Solidworks PDM Enterprise. نسخه Work Group برای شرکتهایی با کمتر از 10 سیستم که از نرم افزار سالیدورک به عنوان نرم افزار اصلی استفاده می کنند مناسب است.
سیستم مدیریت اطلاعات محصول (Product Data Management - PDM) که مختص نرم افزارهای نسل پنجم CAD می باشد، بخش تکمیلی (Add in) یک نرم افزار برای جستجو، کنترل و مدیریت اطلاعات مرتبط با یک محصول است. این اطلاعات معمولا ویژگی های فنی، اطلاعات سازندگان و توسعه دهنده محصول و آلیاژ ها و مواد مصرف شده را شامل می شود.استفاده از سیستم مدیریت اطلاعات محصول – PDM به ویژه در شرکت ها و مجموعه های بزرگ صنعتی اجازه می دهد تا افراد و تیم های مختلف با تخصص های متفاوت بصورت همزمان بر روی قطعات و محصولات پیچیده با بازه گسترده ای از ویژگی و استانداردها کار کنند.
 این نرم افزار شما را قادر می سازد تا قطعات و محصولات مورد نظر خود را با اطمینان بیشتر و صرف زمان کوتاهتر ایجاد کنید. به کمک این نرم افزار شرکت ها می توانند به راحتی به تبادل اطلاعات (به عنوان مثال بین کارخانه و دفتر مرکزی و یا بین کامپیوترهای مختلف) پرداخته و از مزایای این نسخه نرم افزاری استفاده کنند. این نرم افزار میتواند با مدیریت پروژه امکان Log کردن فعالیت کلیه افراد تیم های مرتبط با طراحی و ایجاد دسترسی ها در سطوح مختلف برای کارکنان پروژه را بر اساس خواست مدیر مربوطه ارائه کند. دو نسخه مختلف نرم افزار PDM عبارتند از PDM work group و PDM Enterprise که نسخه Work Group برای شرکتهایی با کمتر از 10 سیستم که از نرم افزار سالیدورک به عنوان نرم افزار اصلی استفاده می کنند استفاده می شود. اما نسخه PDM Enterprise برای شرکتهایی با بیش از 10 سیستم  پیشنهاد می گردد. مزیت دیگر نسخه Enterprise به قابلیت برقراری ارتباط بین نرم افزارهای مختلف (Catia / SolidWorks / AutoCAD / Pro Engineering & …) وجود دارد. این نسخه حتی دسترسی و ویرایش فایل های گزارش و اطلاعات مانند فایل های Office word/Exel را برای اشخاص مرتبط ارائه می دهد.Windows explorer – امکان بررسی اجزاء، پیش نمایش و دسترسی های مختلف از طریق PDM Enterpriseرابط کاربری نرم افزار


خدمات شرکت آراکو در حوزه مشاوره، نصب و راه اندازی سیستم PDM به شرح ذیل می باشد:

  • پیاده سازی و اجرای سیستم PDM‌ ( پی دی ام) سالیدورکز برای شرکت ها و سازمان ها
  • آموزش و راه اندازی سیستم PDM برای نرم افزار Catia (کتیا)
  • مشاوره در خصوص راه اندازی PDM
  • نصب و اجرای سیستم Solidworks PDM Enterprise  تحت شبکه


همچنین برای دانلود بروشور آشنایی با سیستم پی دی ام سالیدورک به لینک ذیل مراجعه فرمائید:

دانلود بروشور آشنایی با EPDM- Solidworks PDM Enterprise

http://solidworks-training-iran.persianblog.ir/post/30